Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Хвороби

Анафілактичний шок — симптоми і допомогу
Приємного у швидко розвивається алергічної реакції мало. Анафілактичний шок – реакція організму негайного типу. Як правило, він виникає з-за підвищеної чутливості і контакту з алергеном. Гостра реакція організму виникає в результаті гострого порушення кровообігу в тканинах. Розвивається кисневе голодування і, як наслідок, анафілактичний шок.

Для надання допомоги необхідно знати причини анафілактичного шоку. Як правило, він розвивається завдяки надлишку гістаміну. Ці речовини виділяються слизовою оболонкою. Так наш організм реагує на неприємні йому речовини: підвищується проникність судин, виникає спазм м'язів, починають активно працювати ендокринні залози. На довершення цієї сюїти відповідної реакції організму змінюється і згортання крові.

Всі ці зміни в організмі виникають із-за проникнення в тіло людини алергену. Як правило, це відбувається при вживанні в їжу продуктів, на які реагує організм або ж при вдиханні, зіткненні або ж ін'єкції.

Що призводить до розвитку такої стрімкої реакції організму на алерген? Все залежить від вашої чутливості. Це можуть бути антибіотики, курячі яйця, укуси бджіл, соя, риба або морепродукти. Щоб уникнути анафілактичного шоку, потрібно знати, які продукти і препарати реагує ваш організм. Так же людям, які будуть надавати вам допомогу при анафілактичному шоці, повинні бути відомі ваші особливості організму.

Анафілактичний шок (АШ) є найважчою формою алергічної реакції негайного типу і характеризується глибоким порушенням діяльності центральної нервової системи, кровообігу, дихання та обміну речовин. Причинами цього стану можуть бути лікарські засоби (особливо пеніциліни, сульфаніламіди, ацетилсаліцилова кислота, новокаїн, йодовмісні препарати, вітаміни групи В), вакцини, сироватки, кров, плазма, місцеві антисептики, препарати для шкірних проб і специфічної гіпосенсибілізації.Нерідко АШ викликають харчові алергени, можлива реакція на отруту жалких комах. Ймовірність розвитку анафілактичного шоку підвищується при повторному введенні алергену. Невідкладна допомога при анафілактичному шоці повинна бути надана кваліфіковано і без будь-яких затримок.

Як впізнати анафілактичний шок або симптоми анафілактичного шоку:

Фахівці розрізняють три ступені анафілактичного шоку, тому він має багато проявів:

- легкий ступінь анафілактичного шоку супроводжують набряки, свербіж, кашель, нежить, головний біль, чхання, тахікардія і навіть запаморочення.

- середня ступінь анафілактичної реакції проявляється в набряку Квінке – це сильний набряк слизової, а також у порушенні роботи серця. Ця стадія супроводжується сильними болями, зниженим тиском, слабкістю, погіршенням слуху та зору, шумом у голові і непритомності. Рідше всю гаму неприємних відчуттів доповнюють блювота, болі в животі, а також сильні позиви до сечовипускання.

- остання, важка ступінь супроводжується сильною блідість, посиніння губ, а також ослабленням пульсу, втратою свідомості. Людина може не реагувати на зовнішні подразники. Різке зниження артеріального тиск на цій стадії може привести до зупинки серця.

Допомога при анафілактичному шоці:

Перші ознаки анафілактичного шоку – привід для занепокоєння. Необхідно у найкоротший час звернутися за допомогою до фахівців, адже алергічна реакція може розвинутися протягом декількох хвилин.

1. Негайно припинити подальше надходження в організм алергену.

2. Забезпечити респіраторну підтримку: звільнити дихальні шляхи і подати зволожений кисень. За показаннями проводять інтубацію трахеї та штучну вентиляцію легень.

3. Негайно блокувати всмоктування алергену. Всмоктування антигенів, що потрапили в шлунково-кишковий тракт, зменшується після прийому активованого вугілля з сорбітолом. Не рекомендується викликати блювання.

4. Ввести антигістамінні засоби (піпольфен, супрастин, тавегіл та ін).

5. Для профілактики аспірації блювотних мас, хворого укладають на бік і видаляють вміст шлунка зондом.

Хворого зігрівають, забезпечують доступ свіжого повітря. Після усунення безпосередньої загрози життю і купірування основних синдромів анафілактичного шоку хворого обов'язково госпіталізують у зв'язку з тим, що через одну-три тижні можливий розвиток алергічних уражень уповільненого типу, що призводять до виникнення міокардиту, гепатиту, гломерулонефриту.

Профілактика анафілактичного шоку полягає в ретельному вивченні загального та алергологічного анамнезу. Хворому повідомляються відомості, на який препарат виявилася алергічна реакція і в чому вона полягала. В історії хвороби на видному місці повинна бути запис про наявності алергічних реакцій в анамнезі.

Категорія: Хвороби | Додав: 03.12.2016
Переглядів: 357 | Рейтинг: 0.0/0