Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Як кинути палити

Введення
Моя знайома поступила в медичний університет. Після декількох тижнів навчання новоспечених студентів-медиків перший раз повели в анатомічний театр - приміщення, в якому проводяться заняття по анатомії на трупах, - де вони були присутні при розтині грудної клітки людини. Вона повернулася в цей день якась надзвичайно збуджена і відразу почала гарячково вивертати кишені курток свого батька і старшого брата, схопила випали на підлогу пачки з сигаретами, зім'яла їх і викинула у відро для сміття, різко сказавши здивованим чоловікам: «Більше не смійте!».

Причина виявилася у наступному. Коли операція по розтину була завершена, поглядам вражених студентів постало щось зовсім несподіване. Але зовсім не тому, що комусь було неприємно дивитися на розкрите людське тіло. Просто замість знайомої за підручниками картини розташування органів грудної клітки вони побачили якусь безформну масу сіро-чорного кольору.

На питання дотепного молодої людини, не втратив, на відміну від його колег, дару мови: «А що це за невідомий науці орган?» - викладач відповів: «Чому ж невідомий? Це легкі... Просто їх володар курив, мабуть, усе своє свідоме життя і помер від раку легенів».

Описуючи, як, м'яко кажучи, не гарно виглядають легені курця, моя подруга обурено запитувала, чому не їх зображення, а ледь помітні слова «Мінздрав попереджає... » розміщують під привабливою, барвистою рекламою тютюнових виробів, грає далеко не останню роль у поширенні цієї шкідливої звички. Незважаючи на все більш і більш широко пропагований здоровий спосіб життя, їй піддається в даний час приблизно 65% чоловічого і 35% жіночого населення нашої країни. І це при тому, що про небезпеку куріння вже написано і сказано стільки, що більше вже складно уявити.А армія прихильників куріння все продовжує поповнювати свої ряди, причому, як це ні сумно, все більш молодими людьми. Дійсно, якщо ще 50 - 60 років тому порушувалося питання про виділення спеціальних приміщень для куріння в технікумах і інститутах, то в даний час дебати на цю тему починають звучати вже в стінах загальноосвітніх шкіл. При цьому відомі цифри, з яких стає ясно, що рак легенів і отруєння нікотином забирають у багато разів більше людських життів, ніж наркоманія, алкоголізм і навіть СНІД.Дані відомості напевно не є новиною для більшості наших читачів (і курців в тому числі). Але чому тоді так багато продовжують курити, незважаючи на те, що вони усвідомлюють ту шкоду, яку завдає здоров'ю, а також і оточуючим кожна затяжка і випущена струмінь диму?

Причиною тому є виникнення залежності організму людини від міститься в тютюні нікотину. Надалі людина відчуває потребу в сигаретах все частіше, ступінь залежності зростає, і періодичне бажання влаштувати перекур поступово перетворюється в справжню хворобу, яка, без перебільшення, є однією з різновидів наркоманії.

Коли залежність існує не тільки на рівні свідомості (як, наприклад, у підлітків, які починають курити лише з бажання здаватися дорослими, або тому що так роблять користуються в класі сумнівним авторитетом інші хлопці), але і на рівні хімічних процесів в організмі, коли ненадходження став звичним нікотину в кров викликає у людини справжні фізичні страждання. Ось чому розлучитися з цією звичкою так складно навіть тому, хто твердо вирішив це зробити.

Щоб покінчити з курінням назавжди, головне - не опустити руки і не здатися в нікотиновий полон ще раз. Завдання ж близьких вирішив кинути палити - всіма силами йому допомагати і підтримувати, ставитися до нього з розумінням, тому що відмовитися від сигарет курцеві зі стажем дійсно коштує чималих зусиль, а іноді навіть страждань. Але при цьому завжди слід пам'ятати, що здоров'я варто того.

Якщо ви зважилися на цей важливий крок у своєму житті або хоча б задумалися про те, щоб його здійснити, ми дуже раді за вас і ваших близьких і дуже сподіваємося, що наведені нами рекомендації та поради допоможуть вам довести це починання до кінця, а точніше - до початку здоровою і щасливого життя без сигарет.

-------------------
 «Тютюн приносить шкоду тілу, руйнує розум, отупляє цілі нації» (О. де Бальзак).

«Хто хоч раз закурить, не покине цієї забави» (В. В. Гете, Фауст).

«Коли дуже треба, коли сильно хочеш,- кинеш палити без зволікання» (з бесіди з колишнім курцем).

Категорія: Як кинути палити | Додав: 04.07.2016
Переглядів: 464 | Рейтинг: 0.0/0