Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Флюорографія

Збір срібловмісних відходів
Відомо, що срібло - це дорогоцінний, благородний метал, широко застосовується в промисловості, медицині і для виготовлення ювелірних виробів. З усіх металів срібло володіє найвищою відбивною здатністю, що дорівнює 95%, найвищою питомою теплопровідністю та електропровідністю. Тому срібне покриття наноситься на виріб при виготовленні електричних контактів, дзеркальних поверхонь, що відбивають (прожектори, фари). Срібло застосовується для захисту металів від корозії в агресивних середовищах, в акумуляторній промисловості, в декоративних цілях і т. д.Величезна кількість срібла вживає для виготовлення світлочутливих плівок кіно - і фотопромисловість. У той же час розвідані запаси срібла на землі неухильно зменшуються. Тому збір срібловмісних відходів, переробка їх і отримання з них срібла мають серйозне державне значення. Забезпечення повного збору і здачі в державний фонд срібла у відходи від використання фотоматеріалів передбачено спеціальними постановами, наказами та інструкціями.

В кожному лікувально-профілактичному закладі повинна бути розроблена детальна інструкція про збір відходів дорогоцінних металів. Наказом головного лікаря призначаються працівники, відповідальні за збір срібловмісних відходів. З ними повинні бути укладені договори про матеріальну відповідальність. Первинний облік світлочутливих матеріалів у бухгалтерії повинен вестися не лише в кількісно-сумарному виразі, але обов'язково із зазначенням форматів і кількості аркушів плівки, рулонів в коробках, чутливості плівки та заводу-виробника.На кінець звітного року необхідно проводити планові інвентаризації наявності світлочутливих матеріалів і срібловмісних відходів у всіх місцях їх зберігання і збору з наступним звіренням з обліковими даними. Про здачу дорогоцінних металів в держфонд складаються річні звіти за формою статистичної звітності № 2ДМ (додаток).

В даний час передбачені жорсткі заходи щодо збереження використаної рентгенографічної плівки і здачі її для переробки і вилучення срібла. Передбачена також щорічна здача в держфонд архівів флюорограмм здорових людей, що зберігалися не менше 2 років у рулонах або конвертах-картах. При організації флюорографічного архіву в конвертах-картах в кожному з них не має зберігатися більше 2 - 3 флюорограмм. При вкладанні в конверт нової флюорограми з нього вилучається найперша з вироблених раніше.

У флюорографічному кабінеті проводиться збір наступних срібловмісних відходів: експонованої та неэкспонированной (засвіченої) плівки; обрізків плівки; використаного фіксажу; першої промивної води. Плівка та її обрізки збираються в мішки так, щоб маса нетто (без тари) зібраних матеріалів була не вище 100 кг. Експонована і неэкспонированная плівки збираються і складаються окремо. Розчини зливаються в поліетиленову тару. При цьому рівень рідини в стандартних ємностях перед здачею повинен бути однаковим.Тарою для збору відходів забезпечує адміністративно-господарська частина лікувально-профілактичного закладу.

В даний час встановлено наступні норми повернення срібла: для рентгенографічної плівки - 40%, для флюорографической - 42%. Збирання, зберігання та здавання срібловмісних відходів потрібно приділяти найсерйознішу увагу як рентгенолаборантам, так і адміністрації лікувально-профілактичних установ. В рентгенівських кабінетах на виробничих нарадах повинні періодично обговорюватися питання економії срібловмісних матеріалів. Перевірка витрачання і здачі цих матеріалів повинна входити в щорічний план роботи групи народного контролю.Рентгенограми і флюорограми в інші лікувально-профілактичні установи дозволяється передавати тільки за медичними показаннями за запитом або згідно з чинними вказівками керівних органів охорони здоров'я (наприклад, видача пацієнту флюорограмм при напрямку його в протитуберкульозний диспансер у зв'язку з виявленням підозрілих на туберкульоз змін в легенях). Видача рентгенограм і флюорограмм повинна реєструватися в спеціальному журналі.

Адміністративно-господарська частина лікувально-профілактичного закладу повинна забезпечувати флюорографічний кабінет не тільки тарою, але і відповідними умовами для зберігання зібраних відходів. Мокрі і вологі фотоотходы, плівка з домішкою сміття, розчини з сторонніми домішками (сміття, масла, нафтопродукти тощо) заводами вторинних дорогоцінних металів не приймаються.

Автотранспорт для перевезення срібловмісних відходів також забезпечує господарська частина.

На здачу і прийом срібловмісних відходів оформляється двосторонній приймальний акт з підписами комісії підприємства вторинних дорогоцінних матеріалів та представника здавальника.

В обов'язки рентгенолаборанта, здає серебросодержащие відходи, входять: а) перемішування розчинів в ємностях перед відбором проб; б) присутність при відборі основних і арбітражних проб і опечатування останніх; в) здача поштової листівки майстру цеху, що приймає відходи, з точним зазначенням поштового індексу і адреси установи.

Арбітражні проби зберігаються протягом 10 днів з дня відправлення поштової листівки з результатами аналізу. Спірні питання вирішуються з керівництвом підприємства на місці в процесі приймання і здавання відходів. Після оформлення приймального акта взаємні претензії, як правило, не приймаються.

Наднормативні втрати срібла у флюорографічному кабінеті можуть виникнути в результаті неповного збору розчинів (фіксажу і першої промивної води), розбазарювання плівки, як експонованої, так і неэкспонированной, та обрізків. Порушення технології фотообробки плівки, коли в 1 л фіксуючого розчину обробляють не 1 м плівки, як годиться, а 2 м2 і більше, що призводить до неповного вимивання надлишків срібла з емульсії, погіршення якості флюорограмм і неповного вилучення срібла з відходів. Однак у цьому випадку непоправної втрати срібла не відбувається.Воно зберігається у плівці та її обрізках і зрештою потрапляє в цех для переробки. У випадках непоправної втрати срібла, пов'язаних з недбалим зберіганням або розбазарюванням срібловмісних матеріалів, матеріальну і адміністративну відповідальність за заподіяну державі шкоду несуть керівники лікувально-профілактичного закладу (головний лікар і головний бухгалтер) та особи, відповідальні за збір і здачу срібла. За рішенням інспекції пробірного нагляду Міністерства фінансів, з них може бути стягнена повна вартість втраченого з їх вини срібла.

Розрахунки за здане срібло здійснюються поквартально шляхом переказу грошових сум на розрахунковий рахунок здавальника з одночасною випискою паспорта, який видається в бухгалтерії цеху, бере серебросодержащие матеріали.

Працівники флюорографічного кабінету, здійснюють збір і здачу срібловмісних відходів, отримують за це грошову премію. Премія видається тільки особам, призначеним наказом по лікувально-профілактичному закладу відповідальними за збір срібловмісних матеріалів, з коштів, отриманих за здачу до держфонду цих матеріалів. Інша частина цих коштів підлягає зарахуванню в доход союзного бюджету.

Категорія: Флюорографія | Додав: 05.07.2016
Переглядів: 1306 | Рейтинг: 0.0/0