Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Флюорографія

Ремонт та обслуговування апаратури флюорографической
Плановий профілактичний ремонт і ліквідація поломок апаратури здійснюються електромеханіком відділення «Медтехніка» на підставі щорічно укладається договору про технічне обслуговування. Для забезпечення реєстрації спільної роботи представників «Медтехніки» та лікувально-профілактичного закладу у флюорографічному кабінеті є журнал технічного обслуговування апарату і карта, на якій вказані терміни планових профілактичних заходів і виконавці (електромеханік або рентгенолаборант).

Робота електромеханіка з ремонту медичного обладнання регламентується спеціальними правилами. Безпосередніми начальниками електромеханіка є бригадир і майстер цеху.

Обов'язки електромеханіка. Внести перелік апаратури в журнал технічного обслуговування, вклеїти на першу сторінку графік відвідувань і суворо дотримуватися його. Зсув графіка може дозволити майстер, але не більше ніж на один день. Весь перелік робіт, виконаних при кожному відвідуванні, повинен бути записаний в журнал. Графи журналу про вихід з ладу апаратури заповнюються рентгенолаборантом.Один раз в півроку електромеханік проводить інструктаж рентгенлаборантів за правилами експлуатації апаратури та дотримання умов техніки безпеки з відповідним записом у журналі і підписами прослушавших інструктаж.

При відвідуванні електромеханіком лікувально-профілактичного закладу заповнюється наряд, причому час відвідування зазначає завідувач відділенням (кабінетом), а в його відсутність - рентгенолаборант. Підпис представника лікувального закладу при кожному відвідуванні завіряється штампом. В кінці місяця наряд повинен бути підписаний головним лікарем і завірений круглою печаткою.

Електромеханік повідомляє майстру про всіх апаратах, які мають гарантійний термін служби, і про закінчення гарантійного терміну; один раз у 3 міс перевіряє відповідність наведених в договорі і фактично наявної апаратури. Своєчасно повідомляють старшому майстру про закриття кабінету в лікувально-профілактичному закладі, а також про тривалих простоях апаратури. У кожному кабінеті електромеханіка повинен бути запас найбільш часто виходять з ладу деталей і комплектуючих виробів.

На апарати, непридатні для подальшої експлуатації, електромеханік становить дефектну відомість, а на апарати, що потребують заводського ремонту,- супровідну карту.

При кожному відвідуванні кабінету електромеханік проводить профілактичний огляд і ремонт апаратури, про що робить запис у журналі. Особливу увагу при цьому звертає на заміну втрачають контакт тумблерів, протирання контактів реле, закріплення ручок комутуючих пристроїв, стан стандартних наконечників проводів, стан і заміну стрілочних приладів, що підлягають державній перевірці, наявність і стан заземлюючих пристроїв.

Про всі порушення правил техніки безпеки електромеханік записує в журнал і сповіщає головного лікаря лікувально-профілактичного закладу.

Рентгенолаборант зобов'язаний бути присутнім при технічному обслуговуванні та ремонті апаратури.

На кожний рентгенівський флюорографічний апарат має бути заведена і вивішена в процедурній карта технічного обслуговування, в якій зазначаються операції і терміни їх виконання електромеханіком «Медтехніки» і рентгенолаборантом. Зокрема, електромеханік 2 рази в місяць зобов'язаний перевірити засоби індивідуального захисту (ширми, фартухи), чіткість спрацьовування і фіксації перемикачів, тумблерів, контактів і реле, компенсаторів; кріплення ручок, світловий центратор, запуск і обертання аноду рентгенівської трубки, захист трубок від перегрівання; фотоэкспонометр і реле часу;блокування камер, дверей, підніжки, вузла картки та ін.

Один раз в 3 міс. електромеханік зобов'язаний змастити наконечники високовольтних кабелів спеціальним мастилом.

Один раз в 6 міс. очистити від пилу і нагару всі внутрішні елементи апарату, підтягнути ослаблені і поставити відсутні кріпильні матеріали. Перевірити відповідність витягів реле часу. Перевірити напруження кенотронов. Очистити від пилу і залишків плівки, провести змащення тертьових елементів снимочной камери. Очистити колектор двигуна від вугільного пилу, при необхідності замінити щітки і т. д.

Рентгенолаборант за графіком, наведеним в карті технічного обслуговування, зобов'язаний щоденно: перевірити готовність робочого місця та кабінету до прийому пацієнтів, справність касет і зарядити їх; перед зйомкою перевірити центрування трубки; встановити захисні ширми; встановити режим роботи апарату у відповідності з його характеристиками; вести журнал технічного обслуговування, при виявленні несправності, що перешкоджає роботі апарату, негайно викликати електромеханіка; очищати апарат зовні від пилу і бруду.

Один раз в тиждень: перевірити стан тросової системи; перевірити відповідність струмів трубки при знімках паспортом апарату та правильність регулювання вузла захисту трубки від перевантаження.

У дні профілактичного обслуговування: весь час присутній в кабінеті, стежити за правильністю записів, вироблених електромеханіком в журналі технічного обслуговування, і підтвердження їх своїм підписом; брати особисту участь у роботі електро-механіка.

Категорія: Флюорографія | Додав: 05.07.2016
Переглядів: 1647 | Рейтинг: 0.0/0