Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0

Головна » Статті » Флюорографія

Організація читання флюорограмм
В обов'язки рентгенолаборанта входить підготовка готової плівки для перегляду її рентгенологом. Висушену і згорнуту в рулон плівку рентгенолаборант загортає в папір, на якій пише дату зйомки і перший і останній номери флюорографічних кадрів. Разом з журналом потоку і зі складеними в стопку за порядком номерів бланками, на яких пишеться висновок, плівка передається лікарю-рентгенологу. Рентгенолаборанту необхідно знати особливості роботи лікаря при читанні флюорограмм. Для адаптації ока по відношенню до яскраво світним полю флюороскопа потрібно кілька хвилин.При цьому чим довше буде тривати адаптація (до 10 - 15 хв), тим пізніше настане зорове стомлення. Тому перші кадри вивчають дуже повільно, і з метою адаптації плівку поступово переміщують по напрямку вперед і назад.

При видаленні зображення на робочий відстань (приблизно 50 см) в поле зору одного ока потрапляє коло діаметром 70 мм, якраз рівний флюорографическому кадру. Тому при розгляданні флюорограмм потрібно менше рухів очей і зорового перевтоми не настає.

Через кожну годину роботи рентгенолог повинен робити перерву на 5 - 10 хв для відпочинку. Часто переривати читання плівки для інших справ є неприпустимим, так як це призводить до збільшення числа помилкових висновків.

Багаторічний досвід роботи флюорографічних кабінетів Ленінграда показав, що лікар-рентгенолог за 1 год роботи без зайвої поспішності може інтерпретувати флюорограми 75 осіб. На перший перегляд плівок відводиться 2 год, на повторний - тієї ж плівки або після іншого лікаря - ще 1 ч. Інший час у лікаря йде на контрольне дообстеження виявлених хворих та організаційну роботу. Таким чином, нормальна навантаження на одного лікаря-рентгенолога флюорографічного кабінету становить у середньому 150 чоловік в день (від 75 до 350).

При виявленні на плівці непевних, підозрілих на патологію чи свідомо патологічних змін лікар-рентгенолог вирізає кадр із загального рулону, приколює скріпкою або шпилькою до картки (паперового аркуша), на якій пише паспортні дані обстежуваного, причину виклику на контрольне дообстеження (наприклад, «підозра на осередки у верхівці правої легені») і лікарські призначення. На листку, призначеному для запису висновку, лікар пише великі літери - «КП» (контроль патології) і обводить їх колом.Це ж позначення він проставляє проти прізвища обстеженого в журналі потоку. Якщо кадр непридатний для читання з технічних причин, то на талоні № 1 (або іншому листку для відповіді) та в журналі потоку лікар робить позначку - «ТК» (технічний контроль). Талони з відмітками «КП» і «ТК» рентгенолаборант віддає в реєстратуру для виклику пацієнтів на повторне обстеження.

Якщо рентгенолог виявляє зміни, що не потребують контрольного дообстеження, він на талоні-напрямку і журналі потоку робить відповідні записи. При відсутності змін на флюорограммах рентгенолог розписується на талонах, а реєстратор проставляє на них штамп «Органи грудної порожнини без патологічних змін».

Видача відповідей. Укладення, підписані лікарем з зазначенням номера та дати флюорографічного дослідження, розкладаються в реєстратурі в порядку, зручному для даного кабінету (установам, за алфавітом чи за адресами). Відповіді забирає дільнична медична сестра або сам обстежуваний. У багатьох флюорографічних кабінетах при видачі відповідей застосовується самообслуговування. Якщо листка в ящиках (комірках) з відповіддю «норма» ні, реєстратор, знайшовши його в ящику з «ТК», направляє пацієнта для повторного дослідження, дуже ввічливо роз'яснивши, що його знімок не вийшов.Якщо відповідь знаходиться у ящику «КП», то реєстратор керується вказівками лікаря, написаними на талоні.

Незатребувані відповіді пересилаються в поліклініку за місцем проживання або в здоровпункт за місцем роботи обстеженого.

Категорія: Флюорографія | Додав: 05.07.2016
Переглядів: 729 | Рейтинг: 0.0/0