Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Діатез

Нервово-артритичний діатез
При захворюванні цією формою діатезу відбуваються зміни у функціонуванні нервової системи, порушення в обміні речовин з надлишковим утворенням сечової кислоти, відхилення у внутрішніх органах.

Цей діатез зустрічається рідко і виявляється не більш ніж у 3% дітей, причому найчастіше в шкільному віці (6 - 15 років). Нервово-артритичний діатез найбільш повно проявляється у дорослих, у яких явища артритизма яскраво виражені: подагра, жовчно-кам'яна хвороба, ожиріння і т. д. У дітей більше переважають еквіваленти артритизма. Наприклад, жовчно-кам'яна хвороба, настільки широко поширена у дорослих (кожна шоста жінка і кожен десятий чоловік страждають жовчно-кам'яною хворобою), як показали наші дослідження, у дітей зустрічається вкрай рідко.

Через нашу клініку за останні десять років минуло всього сім дітей з явними каменями в жовчному міхурі. Разом з тим у багатьох дітей були виявлені зміни в складі жовчі, які є передвісниками жовчно-кам'яної хвороби, так звана біохімічна стадія хвороби. 

У чому ж проявляють себе еквіваленти? Які вони? На що потрібно звертати увагу?

У дітей з такою аномалією конституції часто зустрічаються набряки Квінке (быстронаступающие обмежені набряки), болі в суглобах без їх припухання, сильні головні болі (мігрень), ауцетонемические блювання, спазми кишечника. У клініці цієї форми діатезу тим більше ознак, притаманних йому, чим старше дитина.

У дітей грудного віку можна подумати про нервово-артритическом діатезі за умови підвищеної збудливості, якщо останню нічим пояснити. Ці діти дратівливі, полохливі, постійно кричать, без причини вередують, дуже уважні до навколишнього оточення. Такі діти рано починають говорити, що створює враження про великих здібностях. Батьки і оточуючі починають навантажувати таких дітей заняттями, не підозрюючи, що дитина хвора. Нерідко у дітей з нервово-артритичним діатезом тривожний сон, можуть спостерігатися пробудження, нічні страхи.У них досить часто буває посмикування окремих м'язів, зустрічаються нервовий (нав'язливий) кашель, серцебиття, болі в животі.

Одним з ранніх і дуже наполегливих проявів даного діатезу є тривале зниження апетиту, що особливо турбує батьків. Годують такої дитини, що називається, всією сім'єю, з танцями, вмовляннями, музикою. Ці діти зазвичай худі, бліді або (рідше) дуже повні. Вони емоційно лабільні, у них легко змінюється забарвлення обличчя, кінцівки холодні.

У дітей з нервово-артритичним діатезом часті порушення з боку шлунково-кишкового тракту і печінки. Порушуються всі види обміну, в тому числі жирового, що призводить до накопичення в організмі недоокислених продуктів. Все це сприяє виникненню блювання, іноді ацетонемічного. Остання має характерні ознаки: раптовий розвиток, часте повторення, тривалість, блювотні маси кислі з запахом ацетону і запах ацетону з рота. Дитина різко худне, слабне, зневоднюється, пульс частий, дихання часте, холодні кінцівки.Температура тіла в силу зневоднення піднімається іноді до високих цифр (38...39 С).

Якщо вчасно не надати допомогу, то можуть розвинутися судоми. Сеча під час нападу темна і також з запахом ацетону. Напади можуть повторюватися через невизначений час.

Ми з вами говорили і про іншому приступообразном ознаці нервово-артритичного діагнозу - набряку Квінке. Набряк найчастіше виникає без видимих причин, різко змінюючи зовнішній вигляд дитини. Набряк може розташовуватися всюди, проте частіше він захоплює повіки, губи, мошонку. Далеко не завжди набряки алергічного походження, як це прийнято думати. В даній ситуації набряк дуже схожий на алергічний, проте механізм його походження іншого, нервовий. 

Дітей іноді мучать сильні напади (мігренеподібні) болі в животі. Досить часто їх госпіталізують з підозрою на апендицит. Болі заспокоюються, і дитину виписують з діагнозом кишкова коліка, дискінезія жовчовивідних шляхів і т. д., хоча в наявності всі ознаки нервово-артритичного діатезу! 

У таких дітей можуть бути приступи бронхіальної астми, підвищена чутливість до запахів, схильність до шкірних захворювань.

Як бачите, багато притаманне нервово-артритическому діатезу. Головне полягає в тому, що окремі прояви діатезу іноді відводять від правильного діагнозу. Я згадую одну матір, яка в тривозі і сльозах кинулася до мене з проханням врятувати її хлопчика, у якого... дев'ять хвороб. Зміна різних проявів діатезу вибиває іноді з колії навіть досвідченого лікаря. Тому ми і хочемо допомогти батькам, а значить і лікаря, розібратися в цій складній діагностичної ситуації. Дуже важливо повно і по порядку розповісти лікареві, що турбує дитину.

Я розумію й інше, що після прочитання брошури багато батьки захочуть підігнати скарги дитини під той чи інший діагноз. Можливо. Постарайтеся своїй розповіді про хворобу дитини надати більше об'єктивності і менше повідомляти про свої особисті враження і висновки.

Але повернемося до нашої основної теми - до діатезу і дозволимо поставити собі питання: чим же небезпечний нервово-артритичний діатез?

Діатез, якщо його не лікувати, може в подальшому дати важку неврастенію або істерію, каменеутворення в жовчному міхурі, нирках. Нерідко у таких дітей в майбутньому розвиваються різного роду порушення обміну: ожиріння, подагра, досить часто виникає діабет і т. д. Тому надзвичайно важливо максимально зміцнити організм, лікувати і постаратися позбутися від багатьох проявів діатезу. Але як? Про це і піде мова.

Кілька слів про лікування ацетонемічного блювання. Ви вже трохи знайомі з механізмом її виникнення. З одного боку, накопичуються продукти неповного згоряння жирів (ацетон теж продукт обміну жирів), а з іншого - повне згоряння неможливо, якщо немає достатньої кількості вуглеводів. Жири, як відомо, згорають у вогні вуглеводів. Виходячи з цього у домашніх умовах легко запобігти розгортання повної клініки ацетонемічного блювання. Досить скоротити в раціоні дитини кількість жирів, особливо тваринного походження, та давати більше вуглеводів, як напад припиняється.Добре допомагає солодкий чай, можна з лимоном. А якщо блювота повторювалася і, отже, втрачалося якусь кількість солей, то одночасно з цукром потрібно дати трохи кухонної солі. Необхідно попередити розвиток нападу.

Головне в лікуванні цих дітей - правильно організований режим і правильний підхід до виховання. Не захоплюйтеся і не захоплюйтеся швидкістю їхнього психічного розвитку. Розумно побудуйте режим дня: потрібні помірна фізкультура, систематичне перебування на свіжому повітрі, водні процедури (ванни, обтирання спочатку теплою, а потім помірно теплою водою, душі). Самі підберіть рецепт денного режиму, наблизьте його до особливостей сім'ї.

Приділіть увагу харчуванню. Кілька обмежте яйця, печінка, нирки, мізки, консерви, какао, шоколад. З овочів не давайте шпинат, щавель, зелену квасолю. Дуже важливо в достатній кількості давати рибу, м'ясо, молочні продукти, фрукти. Не зловживайте хлібом і супами. Намагайтеся урізноманітнити раціон. Якщо у вас щось не виходить, то негайно зверніться за консультацією. 

Добре давати дитині систематично мінеральні води (боржомі та єсентуки) натще за 15 - 20 хвилин до їжі. 

Необхідно, щоб такі діти протягом усього літа перебували в селі або на дачі.

Результати лікування завжди позитивно позначаться. 

На закінчення хочеться відзначити, що ми з вами познайомилися з найбільш часто зустрічаються діатезами, спробували дати характеристику дітям з такими захворюваннями, намітили шляхи профілактики і склали схеми можливих корекцій в домашніх умовах. Терпіння вам і мужності в цій нелегкій, але благородній і потрібній праці. 

Будьте щасливі!

Категорія: Діатез | Додав: 09.07.2016
Переглядів: 641 | Рейтинг: 0.0/0