Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений

Звапнення у верхніх відділах органів дихання

В цьому розділі розглядаються головним чином звапніння хрящових структур верхніх відділів органів дихання, трахеї, легеневої паренхіми і плеври. Багато хто з них, як, наприклад, звапнення хрящів гортані, легеневої паренхіми (при туберкульозі) плеври, вивчені досить докладно. Деякі звапніння легенів нетуберкульозного походження, особливо паразитарні, через рідкості спостережень не виходять ще з рамок казуистической літератури і мало відомі в рентгенівської практиці.

У верхніх відділах органів дихання спостерігаються звапніння хрящів носа, тканинних утворень в придаткових порожнинах і конкременти - носові камені.

Звапніння хрящів носа - дуже рідкісна знахідка в рентгенівської практиці. Воно представляється у вигляді щільної тіні, що проходить по передньому краю латеральних хрящів і великого хряща крила носа (рис. 119). Причини такого звапніння невідомі. В анамнезі не вдається відзначити явищ, які можна було б поставити з ним у зв'язок. Можна думати про відмороженні як первинної причини звапніння, однак ця причина проблематична: досить згадати, як часто спостерігаються відмороження носа і як виключно рідкісні звапніння хрящів носа!


Рис. 119. Звапніння хрящів носа - щільна тінь по краю хрящової частини носа.

Також винятково рідко спостерігаються звапніння поліпозних розростань в гайморових порожнинах. Ми спостерігали таке звапніння у жінки 65 років.

При рентгенологічному дослідженні в лівої гайморової порожнини виявлено подушкоподібне потовщення на широкій основі. На бічній рентгенограмі воно представляється освітою круглої форми чітко окресленим. У товщі його і по периферії визначаються відкладення вапняних солей у вигляді вкраплень, інкрустацій (рис. 120, 121). У разі кісти рентгенологічно визначалася чітка кільцеподібна тінь звапнення по краю круглого освіти в гайморової порожнини, сидів на широкій основі.


Рис. 120. У лівої гайморової порожнини видно округла тінь обызвествленного полипозного освіти величиною 2 х 3 див. На прямій рентгенограмі тінь видно в медіальному та нижньому відділах порожнини.


Рис. 121. На профільній рентгенограмі видно, що тінь щільно прилягає до нижньої і передній стінці порожнини.

Носові камені, ринолиты - конкременти, які виявляються в порожнині носа. Вони є каменями-импрегнантами, що виникають внаслідок вапняних відкладень солей з відокремлюваного носа в сгустившийся секрет. Іноді ринолиты утворюються навколо чужорідних тел. Ці камені досягають іноді значної величини - 100 - 120 м (А. В. Абрикосів) і виконують майже всю порожнину носа.

За хімічним складом ринолиты складаються з фосфорнокислого кальцію і магнію і в меншій кількості - з фосфорнокислих солей натрію і калію, хлору (сліди) і сірчанокислого заліза.



Категорія: Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений | Додав: 06.07.2016
Переглядів: 2683 | Рейтинг: 0.0/0