Категорії розділу

Ліки
Муміє
Новини
Хвороби
Рентгенологія
Флюорографія
Рак стравоходу
Йога та здоров'я
Як кинути палити
Основи флюорографії
Дитяча рентгенологія
Протиотрути при отруєнні
Питання рентгенодіагностики
Застосування рентгенівських променів в діагностиці та лікуванні очних хвороб
Рентгенодіагностика захворювань і ушкоджень придаткових порожнин носа
Рентгенодіагностика звапніння і гетерогенних окостенений
Рентгенодіагностика родових ушкоджень хребта
Рентгенодіагностика захворювань серця і судин
Вагітність
діагностика та лікування хвороб серця, судин та нирок
Кістки
фіброзні дистрофії та дисплазії
Рентгенологічне дослідження в хірургії жовчних шляхів
Рентгенологічне дослідження серцево-судинної системи
Рентгенологія гемофілічної артропатії
Пневмогастрография
Пневмоперитонеум
Адаптація організму учнів до навчальної та фізичного навантажень
Судова медицина
Рентгенологічне дослідження новонароджених
Спеціальні методи дослідження жовчних шляхів
Рослини на вашому столі
Діатез
Ще

Вхід на сайт

Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Головна » Статті » Флюорографія

Права та обов'язки рентгенолаборанта

Експлуатація рентгенофлюорографічного кабінету, так само як і рентгенівського кабінету, здійснюється тільки рентгенолаборантом.Положення про рентгенолаборанте рентгенівського кабінету регламентовано наказом Міністерства охорони здоров'я № 1172 від 30.02.77 р. Згідно з цим положенням, на посаду рентгенолаборанта призначається медичний працівник, який має середню медичну освіту, пройшов спеціальну підготовку по рентгенології. Рентгенолаборант підпорядковується завідувачу рентгенофлюорографическим відділенням або лікарю-рентгенологу, або старшому рентгенолаборанту.

Рентгенолаборант здійснює зйомку, фотообработку, сушку і підготовку плівки, талонів, журналів потоку для рентгенолога; готує реактиви для фотообробки плівки; складає заявки на плівку, хімікалії, додаткове обладнання, ремонт апаратури і приміщення; здійснює збір і здачу срібловмісних відходів; веде медичну обліково-звітну документацію; забезпечує правильне зберігання флюорографічних картотек та архіву; контролює роботу санітарки.

Рентгенолаборант зобов'язаний перебувати біля пульта керування апаратом під час зйомки, дотримуватися правил техніки безпеки, систематично підвищувати свою кваліфікацію.

Згідно ст. 18 «Закону РРФСР про охорону здоров'я», керівники органів та закладів охорони здоров'я зобов'язані створювати необхідні умови медичним працівникам для їх систематичної роботи з підвищення кваліфікації. У Ленінграді рентгенолаборанты проходять удосконалення на спеціальних курсах при технікумі для удосконалення середніх медичних працівників. Щорічно правління Ленінградського наукового товариства рентгенологів і радіологів організовує цикл удосконалення рентгенлаборантів за обраними темами з проведенням занять один раз на місяць у фіксовані дні та години.Крім того, рентгенлаборантів направляють на робочі прикомандирування на 1 - 3 тижнів для освоєння якої-небудь спеціальної методики або нової апаратури.

Найбільш кваліфіковані рентгенолаборанты, згідно наказу Міністерства охорони здоров'я «Про атестації медичних сестер і лаборантів», можуть пройти атестацію для присвоєння першої кваліфікаційної категорії, дає право на підвищення посадового окладу. Атестацію можуть проходити рентгенолаборанты, які мають середню спеціальну освіту і допущені в установленому порядку до медичної діяльності на своїй посаді, зі стажем роботи за фахом не менше 5 років, в тому числі 3 останніх роки в одній установі на посаді, по якій проходять атестацію.Проходження атестації не перешкоджає оформлений наказом переклад рентгенолаборанта з однієї посади на іншу.

Рентгенолаборанты, що мають першу кваліфікаційну категорію, одержують спеціальне посвідчення. Якщо комісія відмовляє у присвоєнні категорії, через рік можна пройти атестацію повторно.

При виявленні істотних недоліків у роботі рентгенолаборанта кваліфікаційна категорія може бути знята органом (установою) охорони здоров'я за поданням керівництва лікувального закладу, місцевого комітету та атестаційної комісії.

Адміністрація лікувально-профілактичного закладу складає список працівників, допущених до роботи у флюорографічному кабінеті, згідно з документами про освіту, які дають право на роботу з рентгенівськими апаратами. Цей список затверджується наказом головного лікаря.Одночасно цим же наказом призначається працівник, відповідальний за збереження апарату та радіаційну безпеку.

До роботи з експлуатації рентгенофлюорографічного апарату допускаються особи не молодше 18 років, які пройшли попередній медичний огляд і за станом здоров'я не мають протипоказань до роботи в сфері дії іонізуючого випромінювання. В подальшому всі працівники флюорографічного кабінету проходять періодичні медичні огляди.

Перевірочне рентгенологічне обстеження співробітники рентгенівських кабінетів проходять тільки при вступі на роботу. Надалі вони піддаються рентгенологічним обстеженням лише за медичними показаннями. Періодичної флюорографії підлягають тільки працівники дитячих установ та протитуберкульозних диспансерів і стаціонарів, які обслуговують в рентгенівських кабінетах дітей або хворих на туберкульоз.При виявленні у працівника флюорографічного кабінету відхилень у стані здоров'я, що перешкоджають продовженню роботи з випромінюванням, питання про тимчасове або постійне переведення на іншу роботу вирішується адміністрацією лікувально-профілактичного закладу індивідуально в кожному окремому випадку відповідно до ст. 66 «Основ законодавства Росії і союзних республік про працю». Жінки на весь період вагітності з моменту її медичного підтвердження звільняються від роботи, пов'язаної з обслуговуванням рентгенівського апарату або перебуванням у сфері рентгенівського випромінювання.

Особи, призначені наказом по лікувально-профілактичному закладу до роботи з рентгенофлюорографическим апаратом, повинні пройти навчання правилам виробничої санітарії та безпеки. Інструктаж працівників рентгенівських кабінетів проводиться завідуючим відділенням при прийомі на роботу і в подальшому не рідше 1 рази в рік. Для проведення реєстрації інструктажів в рентгенівському відділенні повинен бути заведений Журнал для інструктажу по техніці безпеки» за формою, що додається.

При зміні рентгенофлюорографічного апарату або впровадженні нових методик проводиться позачерговий інструктаж.

Рентгенолаборант зобов'язаний знати і суворо дотримуватися правил охорони праці, техніки безпеки, пожежної безпеки і виробничої санітарії. Про порушення в роботі апарату, несправності засобів захисту та пожежної безпеки рентгенолаборант негайно повідомляє лікаря флюорографічного кабінету або завідуючого рентгенівським відділенням. Рентгенолаборант має право давати вказівки підлеглому молодшому медичному персоналу з усіх питань охорони праці, техніки безпеки і виробничої санітарії.

Рентгенолаборант для встановлення контакту з пацієнтом насамперед повинен виглядати підтягнутим і акуратним. Перед зйомкою слід надіти чистий, вигладжений халат медичний ковпак, м'яке взуття. Не слід зловживати косметикою і зайвими прикрасами.

Рентгенолаборант повинен вміти буквально в двох словах пояснити пацієнту, що від нього вимагається, розмовляти ввічливо, привітно і в той же час рішуче. Звертатися до всіх пацієнтів тільки на ви. Якщо виникає необхідність зібрати короткий анамнез, з'ясувати коли і у зв'язку з чим виникла деформація тіла і т. п., потрібно бути скромним, ненав'язливим, розмовляти з хворим без свідків.

Рентгенолаборанты не вправі розголошувати стали їм відомими у силу виконання професійних обов'язків відомості про хворобу, інтимну та сімейну сторони життя пацієнтів.



Категорія: Флюорографія | Додав: 05.07.2016
Переглядів: 2725 | Рейтинг: 0.0/0